Wykorzystaj to co masz – do końca

W obliczu rosnących cen wszystkiego – jedzenia, artykułów chemicznych i wszelkich innych codziennie używanych w domowym gospodarstwie, jesteśmy nieraz stawiania przed sytuacją w której musimy wykorzystać je do samego ko ca, co niekoniecznie wydaje się tak proste, jak prosto brzmi, i wymaga trochę wysiłku oraz pomysłu. Te ostatnie podsuwamy my – Państwo możecie z nich skorzystać.

Co zrobić z resztkami jedzenia?

Jeśli zdarzą nam się zakupy, w których nie do końca dobrze ocenimy potrzebną nam ilość produktów spożywczych, w naszej lodówce może zrobić się tłoczno, a tak naprawdę nie będziemy wiedzieli, co wykorzystać na obiad lub kolacje, bo wszystko to będą nieapetycznie wyglądające końcówki – zaschnięta resztka sera, ostatnie plasterki wędlin, przejrzałe pomidory, czy lekko czerstwy już chleb. Nie wyrzucajmy ich czasem na śmietnik! Rządowe organizacje apelują, że w czasie kiedy jedni cierpią na głód i skrajną nędzę, inni bezmyślnie pozbywają się dużych ilości jedzenia. Jeśli ten argument do nas nie przemawia, pomyślmy także o oszczędnościach, jakie w ten sposób możemy poczynić. Wykorzystajmy wędliny i ser, czy niektóre warzywa do zrobienia zapiekanki, czerstwy chleb nada się do opiekania, lub jako podstawa francuskich tostów. Tak naprawdę dla większości takich produktów można znaleźć sposób ich użycia, jeśli tylko wykażemy się odrobina kreatywności. Pozwoli to na trochę odroczyć kolejne zakupy spożywcze, które, miejmy nadzieję, będą bardziej przemyślane.

Zużywanie produktów kosmetycznych

Także wiele produktów higienicznych i kosmetycznych jest przez nas zużywanych tylko do pewnego momentu, ponieważ na przykład mamy problem z wydobyciem ostatnich mililitrów z opakowania. Tak często jest na przykład z balsamami do ciała. Jeśli rozetniemy opakowania, często naszym oczom ukazuje się ilość odpowiednia do posmarowania całego ciała jeszcze dwa, trzy razy. Korzystajmy z tego, zamiast wyrzucać i sięgać po następne. Podobnie możemy robić z resztkami innych produktów w plastikowych opakowaniach.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wykorzystaj to co masz - do końca, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *