Tanie zamienniki – tusze do drukarek

Jak korzystać z jednego naboju do drukarki przez długi czas, nawet lata? Słowem kluczowym w tym przypadku jest regeneracja. I nie chodzi tu o regenerację starej drukarki, a uzupełnianie pustego naboju zapasowym tuszem.

Z czym to się je?

Większość zwykłych drukarek zużywa naboje z tuszem kolorowym lub czarnym. Oryginalny nabój sygnowany przez firmę będącą jednocześnie producentem drukarki, kosztuje od kilkudziesięciu, nawet do kilkuset złotych. Przy częstym zużywaniu się tuszu w przypadku osób które duża drukują, byłby to dość znaczny wydatek w ich budżecie. Na szczęście wymyślono nieco tańszy sposób – taki pusty już nabój możemy oddać do specjalnego punktu (zwykle jest to miejsce w którym świadczy się usługi poligraficzne, reklamowane również jako ‘regeneracja tuszy / naboi / kartridży’) i po krótkim czasie odebrać go napełnianego do pełna, w zależności od rodzaju płacąc za to kwotę rzędu dwudziestu czy trzydziestu złotych. Wiele taniej, prawda?

Samodzielne uzupełnianie

Jest jeszcze jeden sposób – jeśli mamy trochę cierpliwości i nie trzęsą nam się ręce, możemy kupić cały zestaw do uzupełniania napoi, w postaci zbiorniczka z tusze, strzykawki do uzupełniania, i dokładnej instrukcji, w jaki sposób się to robi. Zestaw wystarcza na wiele napełnień, a my przez długi czas mamy problem z głowy. Pamiętajmy tylko aby na wszelki wypadek uzupełniać tusz w miejscu, które możemy zabrudzić.

Puste naboje – sposób na dodatkowy dochód

Z nabojami do drukarek wiąże się jeszcze jeden pomysł na oszczędność. Jeśli mimo wszystko kupujemy z jakiegoś powodu oryginalne tusze, takie same używane są w naszej pracy, możemy zbierać puste opakowania po nich i sprzedawać w tych samych punktach, w których są one uzupełniane. Za jeden nabój, w zależności od firmy, wielkości, typu drukarki z jakiej pochodzi, dostaniemy od kilkudziesięciu groszy, do kilkudziesięciu… złotych. Zbierając takich kilka, możemy zaoszczędzić na jeden nowy, co jest korzystne i ekonomicznie, i ekologicznie.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *