Tanie zakupy apteczne

Niektórzy z nas sporą część swoich dochodów zostawiają w aptekach – na przykład przez przewlekłe choroby, które musza leczyć całe życie, albo przez dolegliwości, które dokuczają im sezonowo, jak na przykład alergia. Inni na przykład chorują przez całą zimę, dlatego w tym sezonie są stałymi klientami aptek. Co robić, żeby nie zostawiać w nich całej pensji?

Apteki sieciowe, karty zniżkowe i lojalnościowe

Jeśli kupujemy stale ten sam lek, dobrze byłoby przeprowadzić rekonesans pośród dostępnych w naszej okolicy aptek. Niektóre z nich potrafią bardzo zawyżać swoje ceny. Zwykle najkorzystniej kupimy w tak zwanych aptekach sieciowych, które mają wiele swoich punktów na terenie całego kraju, dlatego są one w stanie wynegocjować bardzo korzystne ceny leków u swoich dostawców. Zyskujemy na tym przede wszystkim my.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas powtarzających się zakupów w aptekach, jest możliwość wyrobienia sobie karty stałego klienta, lub innej karty uprawniającej do zniżek lub udziału w programie lojalnościowym. Dzięki temu, każdy z naszych zakupów wyjdzie jeszcze taniej, a dodatkowo być może po jakimś czasie i uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów, uzyskamy nagrodę rzeczową. Niektóre z nich są bardzo atrakcyjne. W takich aptekach często jest też możliwość darmowego pomiaru ciśnienia, co przyciąga niektórych klientów.

Apteki internetowe – tanio, szybko, profesjonalnie

Niewielu z nas wie o ich istnieniu – apteki internetowe działają na rynku od jakiegoś czasu i prosperują coraz lepiej. Jeśli zamawiamy leki bez recepty, to mogą one zostać na wysłane paczką do domu, jeśli nasz lek wymaga okazania recepty, możemy odebrać go na przykład we wskazanej aptece stacjonarnej, współpracującej z internetową.

ważną zaletą internetowych aptek, jest możliwość szybkiego porównania cen, i wybrania miejsca, w którym swoje zamówienie otrzymamy najniższym kosztem. Tak atrakcyjne ceny są możliwe dlatego, że apteki te nie opłacają siedziby, sprzedawców, dzięki czemu my możemy cieszyć się korzyściami i oszczędnościami.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *