Sposoby na zmniejszenie wydatków za telefon

Usługi telekomunikacyjne w przeciwieństwie do paliwa, mają tendencję raczej do obniżania swoich cen z upływem czasu, jednak zawsze można postarać się, aby wydatki na nie zmniejszyć jeszcze bardziej. Wystarczy wiedzieć z usług jakiego dostawcy skorzystać i jaką taryfę wybrać. Nie obawiajmy się zmiany operatora, jeśli to będzie konieczne. Być może przyczyni się to do znacznych oszczędności.

Analiza wydatków i potrzeb

Jeśli zastanawiamy się czy czasem nie przepłacamy rachunków za telefon, przeanalizujmy dobrze swoje potrzeby w tym zakresie, sposób korzystania z telefonu i zestawmy to z oferta jaka obecnie posiadamy.

Telefon na abonament

Jeśli korzystamy z abonamentu, przyjrzyjmy się czy wykorzystujemy całkowicie jego sumę, czy mamy wystarczającą liczbę darmowych minut, sms-ów oraz innych dodatkowych opcji. Być może okaże się że zupełnie niepotrzebnie przepłacamy. Przy najbliższej nadarzającej okazji, zmieńmy go na tańszy. Czasem będziemy musieli poczekać aż do momentu zakończenia umowy. Zanim to jednak nastąpi, z pewnością dostaniemy propozycje telefoniczna od konsultanta naszej sieci, próbującego zaproponować nam przedłużenie abonamentu na innych warunkach. Wyraźmy wtedy wszystkie swojej potrzeby, i nie dajmy się łatwo zbyć pierwszą lepszą ofertą – często konsultanci maja w zanadrzu dużo dodatkowych środków do zaproponowania klientowi, aby tylko zgodził się na kolejną umowę. Jeśli jednak i to nas nie przekona, przerzućmy się na…

Telefon na kartę

To bardzo wygodna forma korzystania z telefonu komórkowego, która chwali sobie coraz więcej osób. Pozwala ona na swobodę, wygodę i wolność, ponieważ nie jesteśmy zobowiązani żadnymi umowami. Najlepiej jeśli nie dzwonimy za dużo, będzie wybrać sieć, w której doładowania przedłużają ważność konta na jak najdłuższy okres. Obecnie zdarzają się takie oferty, w których po dowolnym doładowaniu ważność konta zachowana jest przez rok. Dodatkowo możemy korzystać z rozmaitych pakietów znacznie obniżających koszty telefonów i sms-ów, do wybranych numerów, lub do całej sieci.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Sposoby na zmniejszenie wydatków za telefon, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *