Rozsądne podejście do kwestii zapasów

Jedną z tendencji osób, traktujących oszczędzanie jako jedną ze swoich zasad życiowych, jest kupowanie zapasów rzeczy, które udaje im się gdzieś kupić w wyjątkowo niskich cenach. Oczywiście jest to dobry pomysł, który rzeczywiście może przyczynić się do zmniejszenia wydatków, ale tylko w wypadku, kiedy podejdziemy do tego z głową. Jak nie dać się zwariować podczas robienia zakupów na zapas?

Zapasy artykułów spożywczych

Artykuły spożywcze często bywają dostępne na specjalnych promocjach w hipermarketach i dyskontach po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Kusi to wiele osób, które zapychają nimi sklepowe wózki i koszyki, jednak często kupując je trochę bez głębszego namysłu, i sięgając po ilości, których nie zdążą zużyć do czasu zakończenia daty przydatności do zużycia. Inna sytuacja, to kupowanie zapasu produktów, które być może można przechowywać wystarczająco długo, ale nie są zbyt często zużywane w kuchni, i w ten sposób zalegają tylko w spiżarni, podczas gdy za pieniądze na nie wydane można by było kupić produkty zużywane na bieżąco. Nie dajmy się zwariować, i nie zachowujmy się jak osoby szykujące się na wojnę, lub zagładę nuklearną.

Zapasy środków higienicznych i chemicznych

W tym przypadku raczej ciężko mówić o zagrożeniu przeterminowaniem się, szczególnie jeśli mamy na myśli takie artykuły jak papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, kobiece artykuły higieny osobistej lub środki takie jak proszek do prania, płyn do płukania, pasta do zębów, dezodoranty i tym podobne. Jeśli uda nam się utrafić na dobrą ofertę na przykład w hurtowni, lub sklepach typu Makro, możemy śmiało kupić więcej takich produktów, jeśli tylko mamy na to odpowiednie środki finansowe. Jest pewne że, szybko się one zużyją, i raczej nie będą leżały w zapomnieniu, a ich duże opakowania wychodzą bardzo tanio w przeliczeniu na kilogram produktu – nieporównywalnie z małymi, dostępnymi w zwykłych sklepach.

Podsumowując, rozsądnie podchodźmy do kwestii robienia zakupów na zapas – przede wszystkim nie gromadźmy tego, czego nie zdołamy zużyć.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *