Recykling – ekologia i oszczędność

Zbieranie puszek, czy butelek po rozmaitych napojach kojarzy nam się przede wszystkim z … panami zamieszkującymi zazwyczaj śmietniki lub często tam rezydującymi. Czy jednak powinniśmy się wstydzić odkładania tych surowców w domu i późniejszego ich przewożenia do punktów skupu? Niekoniecznie. A dlaczego tego dowiemy się w dalszej części tego artykułu.

Recykling jak sposób na ratowanie środowiska naturalnego

Kiedy nasze zbieranie puszek nazwiemy recyklingiem, brzmi już lepiej. A kiedy zapoznamy się z ekologicznym wpływem takiego postępowania, możemy być z siebie całkowicie dumni. Aluminium, szkło, plastik, papier, to wszystko materiały które mogą być wielokrotnie używane i przetwarzane. To, że opakowanie jest zużyte, nie oznacza, że nie może być przetopione na inne, albo tak jak w przypadku butelek wielokrotnego użytku – umyte i odkażone. Dzięki temu, unika się zwiększania produkcji nowych opakowań, co pozwala oszczędzać energię, zmniejszać zapotrzebowania na rozmaite paliwa i surowce kopalne, oraz unikać powiększania efektu cieplarnianego.

Tak naprawdę bardzo wiele rzeczy nadaje się do recyklingu, a możemy wspomóc to działanie, albo przez wrzucanie posegregowanych odpadów do odpowiednich koszów na śmieci, albo przez wywożenie grup pewnych surowców na skup.

Biznes na skupie

Materiały które nieposiadaną specjalnie dla siebie przeznaczonych koszy na śmieci, możemy zawsze wywieźć na skup. Jeśli posiadamy dużo aluminium, miedzi, ale także na przykład kartonów i papieru, czyli makulatury – wywieźmy je tam i sprzedajmy. Zbierając je przez jakiś czas w piwnicy, może okazać się że jednorazowo po ich sprzedaży wygenerujemy dodatkowy pieniądz.

Kwestia wstydu

Niektórzy nie posunęli by się do takich działań, ze względu na duże poczucie wstydu i zakorzenione przeświadczenie, że takie działania typowe są dla bezdomnych, lub najbiedniejszych. Dobrze byłoby porzucić takie myśli, i spojrzeć na to w ten sposób, że dzięki takim zachowaniom jak największej liczby ludzi, środowisko naturalne mogłoby się znacznie oczyścić.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *