Rachunek maklerski online – rozpoczynamy inwestowanie na giełdzie

Giełda online? Oczywiście! Teraz, z dostępem do internetu możesz zarobić znacznie więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jeżeli 6% na lokacie to dla Ciebie zdecydowanie za mało, rachunek maklerski, za pomocą którego możesz w końcu rozpocząć poważne inwestowanie będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Rachunek maklerski jest podstawowym narzędziem inwestorów, którzy inwestują (lub chcą rozpocząć swoją przygodę) na giełdzie. Dzięki takiemu profesjonalnemu rachunkowi nic nie będzie Cię ograniczać przed możliwością zainwestowania swoich oszczędności.

Czy warto założyć rachunek maklerski online?

Inwestowanie na giełdzie daje możliwość dotarcia do wielu zróżnicowanych produktów finansowych, jak np. akcje, obligacje, fundusze EFT czy kontrakty terminowe. Są to najczęściej inwestycje długoterminowe.

Odpowiadając na pytanie: warto założyć rachunek maklerski, ale tylko wówczas, jeśli będziesz z niego korzystać. Jeżeli nie masz zamiaru rozpoczynać inwestowania – szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

Jeśli jednak zdecydowałeś, że bierzesz swoją przyszłość finansową we własne ręce – czytaj dalej.

Jak wybrać najlepszy rachunek maklerski online?

Najlepiej zakładając rachunek maklerski, założyć również w danym banku konto ROR. Dzięki temu nie będziesz ponosić opłat (lub będą one znacznie mniejsze) za przelewy pieniędzy z Twojego konta giełdowego.

Wybierając rachunek maklerski online powinieneś wybrać ten, którego biuro maklerskie działa na terenie naszego kraju. Poza tym, lepiej brać pod uwagę tylko te internetowe systemy transakcyjne, które działają w czasie rzeczywistym. Notowania opóźnione o 15 minut są np. charakterystyczne dla strony GWP.

Obecnie można wybrać rachunek maklerski, który jest darmowy – przynajmniej w kwestii jego założenia i prowadzenia. Przed jego otwarciem sprawdź jednak dokładnie tabelę opłat i prowizji, ponieważ niektóre konta tego typu należy opłacać niezależnie od dokonanych transakcji, np. raz w roku. Ważne będą również opłaty pobierane za poszczególne transakcje czy przelewy.

Podsumowanie – doskonały rachunek giełdowy online

Wybór najlepszego rachunku maklerskiego nie jest taki trudny. Warto jednak porównać dostępne na rynku oferty, tym bardziej, że w dobie mocno rozwiniętej konkurencji ulegają one ciągłym zmianom.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Rachunek maklerski online – rozpoczynamy inwestowanie na giełdzie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *