Oszczędzanie a kwestia zdrowia

Idea oszczędzania oczywiście jest jak najbardziej korzystna dla naszego –portfela, dla osobowości i z paru innych względów, jednak niektórzy, zbytnio w to zapatrzeni, traktują takie zachowanie jak swoja filozofię życiową, nie zważając na to, na czym oszczędzają i co na tym może ucierpieć. A powinniśmy wiedzieć, że jest kilka rzeczy na których zdecydowanie nie warto oszczędzać, ponieważ może to dla nas skończyć się bardzo niekorzystnie. Najważniejszą z nich jest chyba nasze zdrowie, to co wielu z nas wymienia jako najbardziej cenny dar, bez którego wszystkie inne życiowe wartości tracą na znaczeniu.

Wykupujmy leki, realizujmy plan leczenia

Część z nas, kiedy złapie ich przeziębienie, grypa lub inne pozornie błahe dolegliwości, rezygnuje całkowicie z wizyty u lekarza, a jeśli już się na nią zdecyduje, po spojrzeniu na receptę i liczbę leków do wykupienia, oraz ich ceny, rezygnuje z ich kupna całkowicie, albo wykupuje tylko część, według swojego uznania. Nie powinniśmy w żadnym wypadku tak robić, ponieważ nawet drobne dolegliwości, nieleczone, potrafią doprowadzić do groźnych powikłań. Sama grypa może nie jest śmiertelna, ale zapalenie mięśnia sercowego jakie może się wywiązać z nieleczonej grypy – tak.

Antybiotyki i dodatki

Czasem jeśli na swojej recepcie znajdziemy listę kilku leków, wybieramy tylko ten najbardziej aktywny i ważny, pomijając resztę. Często jest tak, że przepisując nam antybiotyk, lekarz zaleca również branie osłonowych leków dbających o florę bakteryjną naszego organizmu. Nie rezygnujmy z nich, ponieważ po kuracji może okazać się że na przykład wyleczyliśmy się z jednej choroby, ale teraz cierpimy na przykład na grzybicę…

Płatne badania

Niestety służą zdrowia w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, dlatego często stajemy przed sytuacją, kiedy na specjalistyczne badanie przychodzi czekać nam miesiącami. Nie zawsze warto. Lepiej jest wydać swoje oszczędności i znacznie szybciej wykonać badanie, dzięki czemu zyskamy pewność że jesteśmy zdrowi – a jeśli nie, znacznie szybciej będzie można podjąć leczenie.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
Oszczędzanie a kwestia zdrowia, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *