Oszczędne zakupy spożywcze

Najczęściej zdarza nam się robić zakupy spożywcze w supermarketach, gdzie z oszczędności czasu udajemy się w weekend lub maksymalnie trzy razy w tygodniu, i wykupujemy cały zapas rzeczy potrzebnych do jedzenia na tydzień. Podczas takich ‘masowych’ zakupów łatwo o nierozsądne wpadki, i choć mówi się że supermarkety są tańsze niż inne sklepy, po przeanalizowaniu naszych domowych rachunków i wydatków, może się okazać że podczas takich okazyjnych zakupów tracimy najwięcej.

Jak się ustrzec niekorzystnych cen?

Wiele razy zdarza się, że podczas zakupów w hipermarkecie, skuszeni promocją wybieramy jakiś produkt, a potem na kasie i podczas płacenia okazuje się, że jego cena jest normalna, lub jeszcze wyższa niż przeciętnie, i kupujemy coś, po co nie sięgnęlibyśmy gdyby nie promocja. Aby ustrzec się przed wyciekaniem pieniędzy tą drogą, sprawdzajmy każdą podejrzanie niską cenę na czytnikach kodów, które są co pewien czas rozmieszczone w sklepie. Nie zapominajmy tez o możliwości reklamacji produktu którego cena jest niezgodna z tą przedstawioną na tabliczce.

Tania marka, dobry produkt

Jednym z bardziej wyraźnych plusów hipermarket ów i mniejszych dyskontów, jest możliwość zakupów tanich produktów spożywczych sygnowanych marką sklepu. Wiele osób pomija półki z nimi, ze względu na tanie, mało kolorowe opakowania, uznając że coś co kosztuje niewiele i nazywa się tak samo jak sklep, nie może być dobre. Niekoniecznie. Wyróbmy w sobie nawyk sprawdzania producenta danego produktu., Często okazuje się, że sa to znane i cenione polskie firmy, które w swoim własnym opakowaniu sprzedają produkty podobnej jakości wiele drożej.

Promocje na produkty bez opakowań

Co jakiś czas większe sklepy urządzają akcje, podczas których sprzedają wiele produktów luzem, bez opakowań, wówczas możemy nabyć je za dość niską cenę ponieważ omija nas koszt pakowania. W czasie takiej promocji warto zaopatrzyć się w makarony, musli, rozmaite bakalie czy inne produkty spożywcze, za które musielibyśmy na co dzień musielibyśmy zapłacić dużo więcej.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *