Oszczędne podróżowanie

Po całym przepracowanym roku, wielu dniach stresów i ciężkiej pracy, czy to za biurkiem, ladą, czy w terenie, chyba każdy odczuwa potrzebę odpoczynku i regeneracji sił. Jeśli mowa o regeneracji sil, ta wychodzi nam najlepiej, jeśli zmienimy na jakiś czas otoczenie, zapominając o tym, co za sobą pozostawiliśmy, o kłopotach w pracy, domu, i nie zawsze przyjaznym klimacie lata w Polsce. Dlatego tyle osób z rozmarzeniem przegląda oferty biur podróży, foldery reklamowe z kolorowymi pejzażami i białymi plażami… Ceny takich wakacji potrafią odstraszyć, jednak jeśli się postaramy, może okazać się, że nie wydamy tak dużo jak pierwotnie zakładaliśmy.

Last minute i first minute

Jeśli za wszelką cenę chcemy wybrać się na wakacje z biurem podróży, bierzmy pod uwagę dwa rodzaje ofert. First minute, to oferty wyprzedające wycieczki na długo przed ich terminem. Biuro jest w stanie obniżyć ceny, jeśli tylko dostanie gwarancję rezerwacji przez nas wykupienia takiej wyprawy. Drugim sposobem na tanią podróż, są słynne oferty last minute, które jednak odpowiednie są dla osób szybko podejmujących decyzje, spontanicznych, i nie mających problemów z terminem urlopu – zwykle czas do odlotu na taką wycieczkę wynosi około tygodnia lub kilku dni, przez co ostatnie wolne miejsca wyprzedawane są za naprawdę korzystne ceny. Pamiętajmy tylko, aby mimo pospiechu dokładnie przyjrzeć się kupowanej ofercie i wszelkim warunkom umowy zawieranej z biurem, tak by nasze wakacje nie zamieniły się w udrękę.

Sposób na wakacje dla samodzielnych

Niektórzy nie ufają ofertom biur podróży, i zamiast tego sami, wybierają cel swojej wyprawy, a następnie rezerwują hotel, wybierają sposób dotarcia na miejsce i zupełnie po swojemu planują pobyt i wszelkie wycieczki. Dzięki temu maja pewność że zaspokoją własny gust, a przy okazji zdobywają satysfakcję, że sami tak dokładnie zaplanowali udany wyjazd. Biorąc taką opcje pod uwagę, dobrze jest zacząć planowanie już na kilka miesięcy przed, tak by uzyskać najkorzystniejsze ceny hotelu jak i przelotu bądź przejazdu autokarem.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Oszczędne podróżowanie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *