Jak otrzymać wysoką emeryturę

Nie dostaniesz pieniędzy z ZUS – zobacz jak otrzymać wysoką emeryturę

System emerytalny w Polsce nie jest doskonały. Emerytury będą w kolejnych latach coraz niższe, a będziemy na nie pracować coraz dłużej. Poza tym, sytuację pogarsza malejąca liczba urodzeń, a więc niewielki przyrost naturalny.

Niepewność w uzyskaniu w przyszłości godziwej emerytury skłania coraz więcej osób do myślenia nad zwiększeniem swojej przyszłej emerytury. Niezależnie od tego, ile masz lat – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Większa emerytura niezależnie od wyliczeń ZUSu

Już teraz powinieneś zadbać o swoją przyszłość i zatroszczyć się o to, aby otrzymywać godziwe pieniądze po przejściu na emeryturę. Jest to niezwykle ważne również z tego względu na to, iż nie wiadomo jak długo jeszcze wytrzyma system emerytalny ZUS. Już teraz podnoszony jest wiek emerytalny, ponieważ okazuje się, że nie starcza pieniędzy dla aktualnych emerytów. Jeżeli za np. 10 czy 15 lat ten system zupełnie się zawali, co wtedy? Czy będziesz miał wystarczająco dużo kapitału, aby samemu płacić sobie na emeryturze?

Dlatego pytanie „w co inwestować?” powinno stać się dla Ciebie ważnym elementem planowania przyszłości Twojej i Twojej rodziny.

Sposoby na zwiększenie emerytury

Możliwości zwiększenia emerytury są różne. Możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Musisz jednak pamiętać, że będzie to od Ciebie wymagać regularnego odkładania niewielkich kwot z budżetu domowego. Jest to tzw. III filar,

Niektórymi sposobami na zwiększenie emerytury są:
▪ IKE – indywidualne konto emerytalne,
▪ IKZE – indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego,
▪ odwrócona hipoteka, czyli odwrócony kredyt hipoteczny,
▪ PPE – pracownicze programy emerytalne,
▪ fundusze emerytalne,
▪ a także wiele innych.

Najlepiej sprawdzić w co warto inwestować, aby wcześniejsza emerytura, ale także większa emerytura stała się realną możliwością, a nie tylko pozostała w sferze marzeń.

Aby dowiedzieć się, co możesz zrobić już dziś, przeczytaj artykuł 6 sposobów na zwiększenie emerytury, który w przystępny sposób przedstawia możliwości otrzymywania na emeryturze znacznie większych pieniędzy.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Nie dostaniesz pieniędzy z ZUS – zobacz jak otrzymać wysoką emeryturę, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

5 myśli do „Nie dostaniesz pieniędzy z ZUS – zobacz jak otrzymać wysoką emeryturę”

 1. Moim zdaniem najlepsza jest dywersyfikacja inwestycji np.:

  20% dobra lokata
  20% waluty (euro + dolar + frank szwajcarski)
  20% giełda (3 spółki, najlepiej z WIG 20)
  20% złoto
  20% nieruchomości (nawet w kilka osób dogadać się i kupić kawalerkę pod wynajem)

 2. Popieram przedmówcę, dywersyfikacja jest kluczem do sukcesu; jeśli jedna rzecz zawali, to zawsze mamy jeszcze kilka zapasowych zabezpieczeń 🙂 na pewno im wcześniej człowiek zajmie się tym tematem i zacznie coś robić w kierunku odkładania na emeryturę we własnym zakresie, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *