Na czym nie warto oszczędzać – rzecz o tanim jedzeniu

Niektórzy z nas w swojej pasji oszczędzania posuwają się o krok za daleko, i decydują się obniżać koszty życia na tym, na czym nie do końca powinni. Z pewnością nie powinniśmy oszczędzać na naszym zdrowiu, a jak wskazuje wielu dietetyków i badaczy, wiele naszych schorzeń zaczyna się w układzie pokarmowych, albo mają na nie wpływ substancje, jakie przyjmujemy wraz z jedzeniem. Zatem dbajmy o to, co znajdzie się w naszych żoładkach już na etapie zakupów.

Tanie nie zawsze znaczy dobre

Często zdarza się, że zauroczeni niską cena lub promocją, nie zwracamy zupełnie uwagi na to, co poza metką z tą niską kwotą znajduje się na produkcie. Wczytujmy się dokładnie w etykiety podejrzanie tanich produktów spożywczych. Być może okaże się że nie mają one prawie żadnych wartości spożywczych, a z a to mnóstwo konserwantów. Inna opcją jest to, że może nie będą szkodliwe, ale mało wartościowe czy wydajne, bo na przykład mocno rozcieńczone wodą albo z niską zawartością głównego składnika o który nam chodzi.

Tanie napoje

Tej kategorii produktów unikajmy szczególnie. Niestety wiele osób wabią kolorowe etykiety i płyny za nimi się znajdujące, orzeźwiające bąbelki i groszowe ceny za wielolitrowe opakowania. Niestety takie napoje można przyrównać do tablicy Mendelejewa. Podrażniają tylko nasz układ pokarmowy przez dużą zawartość konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, nie mają nic wspólnego z owocami, jakie często zdobią ich etykiety, a zawarty w nich gaz również jest niekorzystny.

Podobnie jest z najtańszymi wodami mineralnymi. I w zasadzie nie powinno używać się tutaj określenia mineralnymi – część z nich opisuje się jako wody źródlane, choć i na taką nazwę nie zasługują. Sprawdzajmy na etykietach zawartość rozpuszczonych w nich substancji mineralnych – najlepiej jeśli będzie ich powyżej tysiąca – w przeciwnym razie nie odczujemy ich pozytywnego skutku, wręcz przeciwnie zajdzie zjawisko w którym to z naszego organizmu będą wypłukiwane minerały, by ‘wyrównać rachunek’ z brakującymi w wodzie.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *