Kwestia jedzenia na mieście

Osoby pracujące czy uczące się z dala od domu, spędzające prawie cały dzień na mieście, często stają przed problemem zjedzenia posiłku w restauracji, bufecie czy innym miejscu, gdzie jego cena nie jest zbyt zachęcająca. Nawet w najtańszych barach jedzenie jest droższe, niż to sama potrawa którą przyrządzilibyśmy w domu. Ale co jeśli czas nie pozwala inaczej, a my jesteśmy głodni? Człowiek powinien jeść co trzy godziny, z czego przynajmniej dwa posiłki dziennie powinny być konkretne i sycące, aby dały nam siłę na cały dzień pracy – inaczej możemy oczekiwać senności, ataków ziewania i mniejszej koncentracji na wykonywanych zadaniach. Jak wiec rozwiązać tą kwestię?

Przygotuj posiłek w domu

To rozwiązanie wydaje się oczywiste, jednak skoro tak jest, dlaczego tak mało osób po nie sięga? Otóż, o poranku, kiedy przygotowujemy się do wyjści do pracy, wielu z nas cierpi na ‘niedoczas’ i w pośpiechu nie zdąży nawet nic przegryźć, oczekując momentu gdy znajdzie się w pracy i tam, w bufecie, czy automacie ze słodyczami kupi coś na ząb. Rzeczywiście, rano może być nam trudno wygospodarować trochę czasu na przygotowanie posiłków, ale wystarczy odrobina dobrej woli, aby to zmienić – i przede wszystkim, powinniśmy zauważyć cel do którego dążymy, a którym jest oszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy każdego miesiąca.

Kilka dobrych nawyków

Jeśli wstaniemy pięć minut wcześniej, świat się nie zawali, a my będziemy mieć czas by na spokojnie przekroić kupione wczoraj pieczywo i wrzucić między nie plasterek wędliny, sera i jakieś warzywo. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie już poprzedniego dnia wieczorem, sałatki, lub innego dnia, które pakujemy następnie w próżniowy pojemnik i przechowujemy w lodówce. W pracy jeśli mamy taką możliwość – odgrzewamy w mikrofalówce lub kuchence, w innych wypadkach, jeśli nie mamy dostępu do pokoju socjalnego – zawsze pozostaje nam sałatka. Sycąca, zdrowa, i na pewno wiele korzystniejsza dla naszego organizmu i portfela niż szybko zjedzone frytki lub hamburger.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
Kwestia jedzenia na mieście, 3.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *