Jak podreperować domowy budżet

Święta, urodziny, niespodziewany wydatek – to wszystko może wymagać od nas extra porcji pieniędzy w budżecie. Jeśli posiadamy oszczędności, możemy sięgnąć do nich. Jeśli nie… jest kilka sposobów na to, jak szybko podreperować cierpiący z powodu dziur domowy budżet.

Sprzątanie i sprzedawanie

Jeśli jeszcze nie mamy tego w zwyczaju, warto wprowadzić w swoim domu sezonowe wielkie sprzątanie, wietrzenie szaf i przeglądanie swoich rzeczy. Podczas takich akcji, przeprowadzanych powiedzmy raz na kwartał, nie dość, że zaprowadzimy w domu idealny porządek, pozbywając się zastałych brudów, śmieci i kurzu z na co dzień niedostępnych miejsc, może okazać się również, że znajdziemy także mnóstwo rzeczy, których tak naprawdę nie używamy, a te zajmują nam tylko miejsce, w którym mogłoby znaleźć się co innego. Co możemy zrobić z takimi przedmiotami?

Sprzedaż na serwisach aukcyjnych

jeśli wygrzebane przez nas rzeczy mogą mieć dla kogoś jakąś wartość użyteczną, ale nam nie są potrzebne, warto je spieniężyć. Można wprowadzić nawet taki zwyczaj, że każdy nieudany zakup, lub znalezioną rzecz, która od roku nie była ani raz używana- sprzedajemy. W Polsce dział kilka serwisów aukcyjnych, w tym darmowych, jednak najpopularniejszy i wszystkim znanym, pobiera drobne opłaty za wystawienie, lub procent od kwoty sprzedaży. Jednak to tam znajdziemy największa ilość użytkowników i tym samym potencjalnych kupujących.

Klucz do skutecznej sprzedaży to przede wszystkim wyraźne, dobre zdjęcia, przedstawiające bez przekłamań stan sprzedawanego przedmiotu. Warto tez postarać się o staranny, dokładny opis i nadać trafna nazwę aukcji, umieszczając ją w odpowiedniej kategorii, tak by na pewno osoby zainteresowane mogły na nią bez problemu trafić.

Sposób drugi – wymiana

Innym sposobem na skorzystanie ze znalezionych przez nas rzeczy, który niekoniecznie musi wiązać się ze zdobyciem pieniędzy, a innej korzyści jest wymiana. Dajmy znać znajomym, o tym co posiadamy – być może któryś z nich jest w stanie zaproponować nam za to coś czego potrzebujemy – niekoniecznie inny przedmiot, ale na przykład przysługę. Takie transakcje noszą nazwę barteru, i są coraz bardziej popularne. Choć nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka, one również mogą generować spore oszczędności.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/5 (3 votes cast)
Jak podreperować domowy budżet, 2.0 out of 5 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *