Jak oszczędzać na zakupach chemicznych

Jakie są nasze podstawowe wydatki każdego miesiąca? Składają się na nie przede wszystkim koszty mieszkania, rachunki za prąd, wodę, gaz, usługi telekomunikacyjne, wreszcie jedzenie… i wydawałoby się ze to już wszystko. Ale niekoniecznie – zwróćmy uwagę na to, ile pieniędzy co miesiąc pochłaniają nam wydatki na artykuły chemiczne. Czy to środki czystości, takie jak płyn do naczyń, proszek do prania, detergenty, czy artykuły higieny osobistej, kosmetyki – potrafi uzbierać się z tego całkiem pokaźna sumka. Jak choć trochę ją zmniejszyć?

Zmywanie za mniej

Dobrze jest poznać kilka różnych marek płynu do zmywania, i ocenić, który z nich jest najbardziej wydajny i opłacalny, ponieważ okazuje się często, że niektóre z nich są bardzo rozwodnione przez co mniej się pienią i są mało skuteczne w zmywaniu. Może się okazać również, że reklamowany płyn będzie podobnej jakości, niż ten zakupiony za ¾ ceny w dyskoncie. Jeśli już znajdziemy najlepszy dla nas płyn, możemy także rozejrzeć się, czy nie jest on sprzedawany w większych, ekonomicznych opakowaniach. Ponadto, podczas zmywania najlepiej używajmy gąbki i nie lejmy go bez umiaru na naczynia. Część takich detergentów może bowiem na nich pozostać, tym samym mając styczność z naszym jedzeniem.

Duże opakowania wychodzą najtaniej

jest to stara i znana prawda – czasem warto wziąć więcej, aby oszczędzić i zmniejszyć koszt jednostkowy danego produktu. Prawda ta tyczy się również artykułów chemicznych – bardzo korzystne są na przykład ceny ogromnych, wielokilogramowych proszków do prania. Podobnie, jeśli wybieramy się na zakupmy samochodem, możemy wpakować do niego całe zbiorcze opakowania papierów toaletowych, ręczników jednorazowych, czy duże opakowania mydła w płynie, do uzupełnienia posiadanych w domu pojemników.

Tanie marki raz jeszcze

Również w przypadku artykułów higieny osobistej, może okazać się, że kupując te sygnowane logo sklepu, tańsze nawet o połowę od najpopularniejszych, uzyskamy produkt o bardzo podobnej jakości. Szczególnie widać to w przypadku żeli pod prysznic, wkładek higienicznych czy chusteczek.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (4 votes cast)
Jak oszczędzać na zakupach chemicznych, 4.8 out of 5 based on 4 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *