Rachunek maklerski online – rozpoczynamy inwestowanie na giełdzie

Giełda online? Oczywiście! Teraz, z dostępem do internetu możesz zarobić znacznie więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jeżeli 6% na lokacie to dla Ciebie zdecydowanie za mało, rachunek maklerski, za pomocą którego możesz w końcu rozpocząć poważne inwestowanie będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Rachunek maklerski jest podstawowym narzędziem inwestorów, którzy inwestują (lub chcą rozpocząć swoją przygodę) na giełdzie. Dzięki takiemu profesjonalnemu rachunkowi nic nie będzie Cię ograniczać przed możliwością zainwestowania swoich oszczędności.

Czy warto założyć rachunek maklerski online?

Inwestowanie na giełdzie daje możliwość dotarcia do wielu zróżnicowanych produktów finansowych, jak np. akcje, obligacje, fundusze EFT czy kontrakty terminowe. Są to najczęściej inwestycje długoterminowe.

Odpowiadając na pytanie: warto założyć rachunek maklerski, ale tylko wówczas, jeśli będziesz z niego korzystać. Jeżeli nie masz zamiaru rozpoczynać inwestowania – szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

Jeśli jednak zdecydowałeś, że bierzesz swoją przyszłość finansową we własne ręce – czytaj dalej.

Jak wybrać najlepszy rachunek maklerski online?

Najlepiej zakładając rachunek maklerski, założyć również w danym banku konto ROR. Dzięki temu nie będziesz ponosić opłat (lub będą one znacznie mniejsze) za przelewy pieniędzy z Twojego konta giełdowego.

Wybierając rachunek maklerski online powinieneś wybrać ten, którego biuro maklerskie działa na terenie naszego kraju. Poza tym, lepiej brać pod uwagę tylko te internetowe systemy transakcyjne, które działają w czasie rzeczywistym. Notowania opóźnione o 15 minut są np. charakterystyczne dla strony GWP.

Obecnie można wybrać rachunek maklerski, który jest darmowy – przynajmniej w kwestii jego założenia i prowadzenia. Przed jego otwarciem sprawdź jednak dokładnie tabelę opłat i prowizji, ponieważ niektóre konta tego typu należy opłacać niezależnie od dokonanych transakcji, np. raz w roku. Ważne będą również opłaty pobierane za poszczególne transakcje czy przelewy.

Podsumowanie – doskonały rachunek giełdowy online

Wybór najlepszego rachunku maklerskiego nie jest taki trudny. Warto jednak porównać dostępne na rynku oferty, tym bardziej, że w dobie mocno rozwiniętej konkurencji ulegają one ciągłym zmianom.

Lokaty online – jak założyć lokatę przez Internet?

Bardzo łatwą możliwością zainwestowania Twoich pieniędzy online jest lokata zakładana przez Internet. Niekiedy, aby założyć lokatę trzeba posiadać w danym banku konto ROR. Coraz częściej jednak banki rezygnują z tego, aby ułatwić możliwość inwestowania nadwyżek finansowych klientom bez konieczności dokonywania długotrwałych operacji.

Jak to działa?

Założenie lokaty przez Internet jest łatwą operacją i pozwala szybko zainwestować pieniądze. Wybierz lokatę, którą chcesz założyć (masz do wyboru różne banki i różne typy lokat). Wejdź na stronę internetową wybranego banku i odnajdź wybraną przez Ciebie lokatę (zapewne w zakładce „lokaty”, „inwestycje”, „oszczędności” itp.). Następnie kliknij na wybraną opcję. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz musiał podać swoje dane osobowe, a następnie przelać kwotę, jaka ma znaleźć się na lokacie.

Otrzymasz specjalny login i hasło, dzięki którym będziesz mógł śledzić postępy finansowe ulokowanych w ten sposób pieniędzy. Najczęściej są one wysyłane na Twój e-mail podany w formularzu oraz na telefon komórkowy.

W jaki sposób możesz zarabiać?

Zakładając lokatę przez internet, bank w oparciu o wypełniony przez Ciebie formularz założy dla Twojej lokaty konto internetowe. Nie musisz jednak nigdzie chodzić ani uiszczać za nie żadnych dodatkowych opłat.

Po prostu dzięki temu będziesz mógł logować się na koncie z lokatą i śledzić jej postępy.

Następnie pozostaje Ci tylko czekać do końca umowy i cieszyć się zarobionymi odsetkami.