Inwestowanie w nieruchomości – jak zarobić na nieruchomościach?

Czy Ty również jesteś przekonany o tym, że inwestowanie w nieruchomości wymaga ogromnych pieniędzy i specjalistycznej wiedzy? A jeśli Ci powiem, że nie musisz mieć setek tysięcy złotych na koncie, doświadczenia ani szerokiej wiedzy? Możesz inwestować w nieruchomości z niewielkim kapitałem i zarobić naprawdę spore pieniądze. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić.

Ile kapitału potrzebujesz, aby rozpocząć własne inwestycje w nieruchomości?

Aby inwestować w nieruchomości nie musisz mieć tylu pieniędzy, ile chcesz zainwestować. Przykładowo, chcąc kupić mieszkanie za 150 000 zł, wystarczy Ci zaledwie 15 000, a więc 10% ceny tej nieruchomości. Dlaczego? Ponieważ resztę ceny pokryje kredyt bankowy. Posiadając już jedną dziesiątą ceny nieruchomości możesz w nią zainwestować, aby przyniosła Ci naprawdę spory zysk.

Jedną z możliwości zarobienia na nieruchomościach jest kupno na kredyt i wynajęcie, na przykład mieszkania. Jeżeli kupisz mieszkanie za 150 000 zł z wkładem własnym wynoszącym 10% jego ceny, okaże się, że za 15 000 możesz mieć nieruchomość, którą będziesz mógł wynająć. Miesięczna opłata za wynajem takiego mieszkania powinna wówczas starczać na spłatę raty kredytu. Może nawet zostanie nieco gotówki dla Ciebie po opłaceniu raty. Warto pamiętać, aby przy wynajmie określić opłatę za wynajem plus czynsz (jeśli mieszkanie jest czynszowe), woda, ogrzewanie, gaz i prąd rozliczane według zużycia. Wówczas łatwiej jest dysponować kwotą za sam wynajem.

Najlepsze inwestycje, czyli rzeczywista opłacalność inwestowanie pieniędzy w nieruchomości

Dlaczego taka inwestycja będzie Ci się opłacać? Kupujesz mieszkanie za 150 000 zł płacąc za nie właściwie tylko 15 000 zł. Kredyt pokrywa cena wynajmu. Jeżeli kredyt weźmiesz na 20 lat, po tym czasie będziesz właścicielem mieszkania, za które zapłaciłeś jedną dziesiątą jego ceny rynkowej. Możesz wówczas to mieszkanie sprzedać lub podarować swoim dzieciom.

Możesz również już po kilku latach sprzedać tę nieruchomość, wówczas uzyskane pieniądze spłacą pozostałą część kredytu (pierwsza transza zapłaty za mieszkanie), a reszta (druga transza) trafi do Ciebie. Czy nie byłoby wspaniale inwestując w mieszkanie 15 000 zł otrzymać po 10 latach na przykład 70 000 zł? Oznacza to, że oprocentowanie takiego ulokowania pieniędzy to 35-40%! Czy któraś lokata da Ci takie oprocentowanie? Inwestycje w nieruchomości mogą być łatwe i naprawdę dochodowe.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (3 votes cast)
Inwestowanie w nieruchomości – jak zarobić na nieruchomościach?, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *