Chcesz zlikwidować lokatę? Lepiej weź kredyt

lokata-kredytKwestia problemów finansowych dotyczy dziś wielu osób, również tych, którzy chcieli zadbać o swoją przyszłość, otwierając w banku lokatę terminową z oprocentowaniem. Oprocentowanie lokaty w takim przypadku zależy oczywiście od danego banku, ale też od wysokości wpłaconego kapitału oraz okresu, na jaki został on wpłacony.

Ranking lokat wskazuje, iż lokaty terminowe są jednym z najbardziej popularnych narzędzi finansowych, na jakie decydują się klienci banków, np. Eurobanku. Jeśli tylko posiada się wolne środki, które chcemy zainwestować, oraz równie niezbędne w tym wypadku czas i cierpliwość, nie powinniśmy się zastanawiać ani chwili. Jednak problem pojawi się w momencie, kiedy życie niespodziewanie zaskoczy nas sytuacją losową w postaci np. wypadku czy narodzin dziecka albo chociażby okazji zakupu wymarzonego mieszkania po niezwykle preferencyjnej cenie i potrzebna będzie nam właśnie ta gotówka, którą ulokowaliśmy w banku na lokacie terminowej. Co wówczas zrobić? Zlikwidować lokatę i pożegnać się z zyskami, czy jednak znaleźć i wybrać inne rozwiązanie, które pomoże w uniknięciu utraty odsetek od wpłaconego kapitału? Jeśli tylko macie podobne pytania i wątpliwości, lub jeśli spotkała was podobna sytuacja – przeczytajcie nasz artykuł, postaramy się Wam pomóc.

Czas to pieniądz. Nie warto tracić obu naraz

Decyzja o wpłaceniu wolnych, często oszczędzanych wiele lat środków finansowych na lokatę terminową jest znacznie trudniejsza niż np. decyzja o złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy. Podczas gdy nasze pieniądze będą zarabiać na siebie, nas czekają tak naprawdę kolejne wyrzeczenia, gdyż wybranie pieniędzy z takiego konta przed upływem określonego w umowie czasu skutkować będzie utratą odsetek, co oznacza zerowe zyski, a w perspektywie czasu – straty, gdyż te pieniądze można było ulokować w inny sposób. Warto wówczas pomyśleć o wspomnianym już kredycie gotówkowym. Jeśli tylko będziemy mieć z czego spłacić należności, lepiej zdecydować się na takie rozwiązanie, niż likwidować lokatę. Można również zastanowić się nad kredytem hipotecznym, jednak takie rozwiązanie stosowane jest zazwyczaj w sytuacji, gdy pożyczane są większe kwoty pieniędzy. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Was. Ważne, by była wcześniej dobrze przemyślana.

Podobne artykuły:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Chcesz zlikwidować lokatę? Lepiej weź kredyt, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Kategoria: Lokaty

Dołącz do dyskusji